aaa_vita_logo.png

Viikin

Taloustieteilijät ry

 
VITA?

Viikin Taloustieteilijät ry:n ovat perustaneet elintarvike-ekonomian opiskelijat keväällä 2009. Yhdistys on tarkoitettu kaikille Helsingin yliopiston Maatalous- metsätieteellisen tiedekunnan opiskelijoille, jotka opiskelevat talouden opintosuuntia. VITA ry toimii Ympäristö- ja elintarviketalouden kandiohjelman kattojärjestönä. Yhdistys on avoin kaikille opiskelijoille.

Meistä

Miten?

Järjestämme ikimuistoisia juhlia, kavennamme opiskelijoiden ja työelämän kuilua yritysvierailujen, työelämätapahtumien ja avointen työpaikkojen välityksellä. Hoidamme myös ympäristö- ja elintarviketalouden kandiohjelman edunvalvontaa.

Luomme taloustieteilijöitä kiinnostavia tapahtumia yksin sekä yhdessä muiden järjestöjen kanssa. Tapahtumien avulla pyrimme saavuttamaan hyötyä sekä opiskelijoiden että yritysten keskuudessa mm. yritysvierailujen muodossa.  Hauskanpito ja verkostoituminen ovat myös vahvasti osa toimintaa, sillä parhaat suhteet tulevaisuuden työkavereihin luodaan vapaamuotoisissa tapahtumissa. 

Seuraa VITAn tapahtumia Facebookissa!

Onnea uudet ympäristö- ja elintarviketalouden fuksit ja tervetuloa VITAlaiseksi!

 

Ota tästä haltuun tärkeimmät jutut: 

Tiedotus

 

Yhdistys

Hallitus 2021
IMG_7720.png
Katja Lindell

Puheenjohtaja

katja.lindell@helsinki.fi

Benjamin Lamberg
Catarina Korpela
Jaakko.jpg
Jaakko Jämsä
Viola.jpg
Viola Pasanen
Kata.jpg
Katariina Kemppainen
Toimihenkilöt 2021
Laura.jpg
IMG_0324.jpg
Kaarlo.jpg
023f43fc-d1b7-4c96-aa45-4b05278e0512.jpg
Laura From

Hankintavastaava

laura.from@helsinki.fi

Kaarlo Forsman
Iida Vanha-Aho

Hankintavastaava

iida.vanha-aho@helsinki.fi

Eevi Kaila
Emma Tuomisto

Yhteistyövastaava

emma.tuomisto@helsinki.fi

Mauri.jpg
b65defe3-83ad-4c4d-b447-8f82f8a2e13e.jpg
Petra.jpg
Mikael.jpg
Mikael Lehtonen

Tilavastaava

mikael.lehtonen@helsinki.fi

Petra Hautala

Yhdenvertaisuusvastaava

petra.hautala@helsinki.fi

Isa Stucki

EKM-opintovastaava

isa.stucki@helsinki.fi

Mauri De Meulder

Kandiopintovastaava

mauri.demeulder@helsinki.fi

Eveliina Kiiski

Yrityssuhdevastaava

eveliina.kiiski@helsinki.fi

Janne Jääskeläinen
Anna Afanasyeva

Kulttuurivastaava

anna.afanasyeva@helsinki.fi

Linda Pesu

AGERE-opintovastaava

linda.pesu@helsinki.fi

 

Ota

yhteyttä!

Viikin Taloustieteilijät ry

Helsingin yliopisto, Taloustieteen laitos

Latokartanonkaari 5

PL 27, 00014 Helsinki

Suomi

Hallituksen sähköposti: vita-hallitus@helsinki.fi

Katso hallitusjäsenten sähköpostiosoitteet kohdasta Yhdistys.

Seuraa meitä Facebookissa, Instagramissa ja LinkedIn:issä!

  • Instagram - White Circle
  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle